Ogrzewanie – Old

Prowadzimyautoryzowany serwis Webasto (w zakresie ogrzewania i klimatyzacji ) Eberspächer. Zajmujemy się montażem urządzeń w samochodach ciężarowych i osobowych. Polecamy również budżetową linię urządzeń AUTOTERM PLANAR

Ogrzewanie postojowe

Stosowane jest głównie w samochodach osobowych. Działanie jego polega na wykorzystaniu układu chłodzenia silnika oraz układu chłodzenia wentylacji. Całość obsługuje agregat grzewczy włączany w obieg płynu chłodniczego silnika. Pracuje on niezależnie od silnika pobierając paliwo ze zbiornika samochodu. Rozgrzany płyn krąży w obiegu i dzięki układowi wentylacji ciepło przekazywane jest do kabiny pasażerskiej. System ten jest w stanie rozgrzać wnętrze samochodu do temperatury zadanej w ciągu 20 minut od jego włączenia. Ogrzewanie postojowe rozgrzewa jednocześnie jednostkę napędową co ma znaczący wpływ na zużycie paliwa oraz emisję substancji szkodliwych. Dzięki ogrzewaniu postojowemu odpada skrobanie szyb nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Ogrzewanie powietrzne

Stosowane jest głównie w samochodach ciężarowych, dostawczych, kamperach. Działanie jego polega na ogrzaniu zassanego powietrza i przedmuchu na kabinę lub przestrzeń ładunkową. Ze względu na niskie zużycie prądu urządzenie może pracować 6-8 godzin bez przerwy.