PRZEWÓZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Osoby niepełnosprawne powinny mieć możliwość bezpiecznego i wygodnego transportu. Nie każde auto jest w stanie to jednak zapewnić. Przewóz samochodem osób na wózkach inwalidzkich wymaga specjalistycznego przygotowania pojazdu. Obecnie obowiązujące przepisy wymagają atestowanych punktów kotwiczenia wózka oraz pasów bezpieczeństwa dla osoby na wózku (łącznie z górnym punktem kotwiczenia pasa). Pezetmot dysponuje badaniami wytrzymałościowymi na różne systemy tych mocowań, dobierane odpowiednio do rodzaju pojazdu i układu siedzeń. Do samochodów adaptowanych w Pezetmot dostarczamy wszystkie wymagane prawem dokumenty konieczne do dokonania odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym. 

Transport osób niepełnosprawnych – o czym nie można zapomnieć? 

Przed adaptacją samochodów dla osób niepełnosprawnych należy dokładnie sprawdzić wszystkie informacje, aby mieć pewność, że dany pojazd będzie do tego odpowiedni. Co dokładnie mamy na myśli? Należy pamiętać, że osoba przewożona na wózku jest pełnoprawnym pasażerem pojazdu i w związku z tym łączna liczba przewożonych osób nie może przekraczać ilości wpisanej w dowodzie rejestracyjnym. Jest to zasada, która ma zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, to możemy przystosować samochód do przewozu więcej niż jednej osoby na wózku – zależy to od wielkości adaptowanego pojazdu. 

Na czym polega dostosowanie samochodu dla osób niepełnosprawnych? 

Przewóz osób niepełnosprawnych powinien być dla nich zarówno bezpieczny, jak i komfortowy. Należy więc wyposażyć pojazd w rozwiązania, które będą mogły to zapewnić. Dostosowywanie samochodu dla osób niepełnosprawnych jest jednak dość szerokim zagadnieniem, ponieważ istnieje wiele możliwości jego modyfikacji w celu zaspokojenia potrzeb konkretnej osoby. Pojazdy o niskim dachu (typu Peugeot Rifter, VW Caddy itp.) muszą być adaptowane poprzez obniżenie podłogi w tylnej części. Takie adaptacje też są możliwe – zapraszamy do bezpłatnej konsultacji i wyceny. 

Osobnym zagadnieniem jest umożliwienie wprowadzania i wyprowadzania wózka do wnętrza pojazdu. W tym przypadku proponujemy różne systemy – od uniwersalnych szyn wjazdowych o różnej długości poprzez rampy składane do wygodnych wind. Oczywiście przedstawimy dostępne możliwości i dobierzemy system do potrzeb każdego Klienta. 

Aby transport osób niepełnosprawnych odbywał się w sposób bezpieczny, ważne jest też zadbanie o odpowiednią adaptację wnętrza pojazdu. Konieczne jest zamontowanie punktu kotwiczenia wózka. Dzięki niemu sprzęt nie przemieszcza się w trakcie jazdy, nawet podczas hamowania. Poza zapewnieniem stabilności wózka, należy też zabezpieczyć osobę transportowaną. W tym celu najlepiej skorzystać z odpowiednio profilowanych pasów bezpieczeństwa. W Pezetmot wszystkie parametry mocowań można dostosować do indywidualnych potrzeb! 

Przewóz osoby niepełnosprawnej – jakie inne rozwiązania można zastosować? 

Transport osób niepełnosprawnych dotyczy nie tylko ludzi poruszających się na wózku. Często istnieje potrzeba dostosowania samochodu dla osób, które mają nieco mniejsze problemy z układem ruchu, np. przemieszczają się przy użyciu lasek, kul ortopedycznych lub chodzików. W ich przypadku także warto zadbać o komfortowe wejście i wyjście z pojazdu. Jakie rozwiązanie proponujemy? Umożliwiamy wyposażenie samochodu między innymi w nowoczesne fotele obrotowe, które można wysunąć na zewnątrz. Możemy zamontować także uchwyty drzwiowe, które pomogą zachować równowagę w trakcie wsiadania i wysiadania. Opcji jest bardzo dużo! Jeśli nie wiesz, które rozwiązanie będzie najlepsze, możesz liczyć na naszą pomoc – wystarczy, że przedstawisz nam dokładną sytuację. 

Adaptacja samochodów dla osób niepełnosprawnych – dlaczego w Pezetmot? 

W Pezetmot oferujemy kompleksową usługę adaptacji samochodów dla osób niepełnosprawnych. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pracowników, która zna się na swojej pracy. Mamy też spore doświadczenie – zajmowaliśmy się już niezliczoną liczbą samochodów. Poza tym, w Pezetmot: 

  • znamy wymagania prawne dotyczące transportu osób niepełnosprawnych, więc podpowiemy Ci, jakie kroki należy podjąć, 
  • dostarczamy pełną dokumentację, 
  • oferujemy różnorodne systemy adaptacyjne, 
  • gwarantujemy wysoką jakość i szybki czas realizacji usługi, 
  • posiadamy przyjazne ceny. 

Chcesz skorzystać z naszych usług? Zadzwoń lub napisz do Pezetmot. Odpowiemy na wszystkie pytania, poznasz naszą kompleksową ofertę. 

20201126_092132
najazd niepełnosprawni do oferty