PRZEWÓZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Przewóz samochodem osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich wymaga specjalistycznego przygotowania pojazdu. Obecnie obowiązujące przepisy wymagają atestowanych punktów kotwiczenia wózka oraz pasów bezpieczeństwa dla osoby na wózku (łącznie z górnym punktem kotwiczenia pasa). Pezetmot dysponuje badaniami wytrzymałościowymi na różne systemy tych mocowań, dobierane odpowiednio do rodzaju pojazdu i układu siedzeń. Do samochodów adaptowanych w Pezetmot dostarczamy wszystkie wymagane prawem dokumenty konieczne do dokonania odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym.
Należy pamiętać, że osoba przewożona na wózku jest pełnoprawnym pasażerem pojazdu i w związku z tym łączna liczba przewożonych osób nie może przekraczać ilości wpisanej w dowodzie rejestracyjnym.
Możemy pojazd przystosować do przewozu więcej niż jednej osoby na wózku – zależy to od wielkości adaptowanego pojazdu.
Pojazdy o niskim dachu (typu Peugeot Rifter, VW Caddy itp) muszą być adaptowane poprzez obniżenie podłogi w tylnej części. Takie adaptacje też są możliwe – zapraszamy do bezpłatnej konsultacji i wyceny.
Osobnym zagadnieniem jest umożliwienie wprowadzanie i wyprowadzania wózka do wnętrza pojazdu. proponujemy różne systemy – od uniwersalnych szyn wjazdowych o różnej długości poprzez rampy składane do wygodnych wind. Dobierzemy system do potrzeb każdego Klienta.

  • Zadzwoń lub napisz do Pezetmot. Odpowiemy na wszystkie pytania, poznasz nasza kompleksową ofertę.